IQwikiCMS

Ať již potřebujete vytvořit firemní prezentaci, intranet, knihovnu elektronických textů nebo rozsáhlý server instituce či neziskové organizace, redakční systém IQwikiCMS nabízí řadu jedinečných funkcí, maximální pohodlí pro autory, vysokou stabilitu a úroveň zabezpečení, jedinečnou a propracovanou SEO optimalizaci a bohatý repertoár WEB2.0 služeb, které přispívají ke vzniku aktivní komunity uživatelů.

IQwikiCMS je postavený na integraci desktop editorů Zim, OOwriter a MS Wordu s wiki engine Dokuwiki.

Nabízíme komplexní realizaci prezentací postavených na platformě IQwikiCMS na klíč včetně hostingu na vlastních serverech a originálního grafického zpracování. Do systému implementujeme desítky pluginů třetích stran a vytváříme vlastní rozšíření.

pohodlná tvorba textů

IQwikiCMS spojuje flexibilitu wikiEngine s komfortní obsluhou a stabilitou speciallizovaného lokálního textového editoru. To je první zásadní rozdíl proti konkurenčním redakčním systémům, postaveným na on-line WYSIWYG editorech, který naopak kumuluje nevýhodu špatného editoru s nestabilitou editace výhradně v on-line režimu.1)

Naše řešení nabízí uživatelům volbu optimální strategie, podle typu dokumentu a prováděné činnosti:

 • lokální wiki editor Zim vám umožní zapomenout takové otravné věci jako je ukládání, vytváření a formátování dokumentů: můžete se plně soustřediti na psaní.2)
 • složitě formátované dokumenty, obsahující poznámky pod čarou nebo tabulky pohodlně připravíte v kancelářském balíku OpenOffice Writer a jedním kliknutím konvertujete do wiki formátu;
 • s jistými omezneími lze importovat texty přímo z MS Wordu;
 • pro on-line psaní a korektury disponuje wiki engine jednoduchým formátovacím jazykem, který umožňuje extrémně rychlé přidávání a úpravy textů.

rychlost, stabilita a minimální nároky na server

Systém je napsaný v jazyce PHP, stránky ukládá v ouborovém systému a pro svůj provoz nepotřebuje databázový stroj a používá vyspělý systém kešování, což dramaticky snižuje vytížení serveru, urychluje načítání stránek a minimalizuje provoz na serveru.

optimalizace pro vyhledávače

 • kód stránek v sémanticky čistém formátu XHTML 1.0 Transitional;
 • hezká URL ve tvaru domena.cz/kategorie/stranka3)
 • automatické generování META keywords z textu;
 • volitelná ochrana před indexováním spamu;
 • automatické generování Google Site Map

web 2.0 funkce

 • RSS kanály;
 • diskuse k článkům se automaticky importují do agregátoru diskusních fór cocomment;
 • blogy integrované do technorati;
 • tagování článků pro del.icio.us a další služby tzv. social bookmarking;
 • vytváření tagů a tag clouds umožňuje lépe strukturovat sémantické pole rozsáhlých webů.
1) WYSIWYG editor je pomalá nespolehlivá a neohrabaná náhražka wordu, která běží v okně prohlížeče. Drtivá většina těchto editorů navíc produkuje nekvalitní HTML kód (díky kumulaci formátovacích značek typu <font> a <span> je výsledný kód velmi datově náročný a výsledná stránka může způsobit pád prohlížeče nebo se stát nečitelnou pro vyhledávací roboty, čímž maří jakoukoli snahu o optimalizaci pro vyhledávače.
2) Všechny otevřené soubory se automaticky ukládají v pětivteřinových intervalech, nové dokumenty zakládáte vytvořením hypertextového odkazu a pohybujete se mezi nimi jako v internetovém prohlížeči kombinací kláves ALT+LEFT a ALT+RIGHT, hierarchické nadpisy tvoříte zápisem 1-5 znaků “=” na na začátku řádku, které se po odentrování na konci řádku automaticky zformátují do grafické podoby titulku.
3) klíčová slova v URL stránek zvyšují PageRank
wiki-cms/start.txt · Poslední úprava: 18.05.07 01:53 autor: sim

tagy

vybrané reference

screenshothags200.jpg


Nakladatelství Garamond


internetový obchod YinYang.cz

Česká Platónská společnost

produktové stránky mýdla z Provence

kompletní reference


Recent changes RSS feed
copyright © studioIQ.cz 2007