osm let stránek dvere.com

Dvere.com jsou nejstarší webová prezentace, kterou průběžně spravujeme.Historie tří postupných verzí stránek je v mnohém ilustrativní: ukazuje vývoj pojetí webdesignu, včetně jeho slepých uliček.

1999: statické stránky

velký obrázekPrvní statickou prezentaci děláme v nejmenovaném WYSIWYG HTML editoru. Jsme hrdí na to, že stránky fungují nejen v tehdejších moderních 4x prohlížečích, ale i v IE3 a dokonce v NN3.

Postupem času se stránky rozrůstají na cca 390 HTML dokumentů a je stále obtížnější je aktualizovat. Několikrát navrhujeme klientovi, aby se udělala databázová verze.

2005: chceme flash intro

flash verze dvere.com 2005 V roce 2005 se klient zakoukal do flashové prezentace jistého výrobce vodky a požadoval vytvoření něčeho v tom duchu. Měl jsem už jisté povědomí o optimalizaci pro vyhledávače, takže jsem se mu to pokoušel vymluvit. Marně. Výsledek je k vidění zde. Během půl roku si klient stěžuje na propad poptávek z internetu...1)

2006: dynamická prezetace, SEO, eshop

www.dvere.comDostáváme volnou ruku udělat novou prezentaci. Opouštíme efektní černou, ale depresivní bravu ve prospěch pastelových tónů. Pečlivě optimalizujeme. Katalog doplňujeme o internetový obchod se skladovými dveřmi.

Slovo dveře je vysoce konkurenční, protože představuje jednu z velmi frekventovaných komodit prodávaných na internetu. Trvá nám půl roku, než se na Seznamu dostáváme na druhou stránky výsledků, kde už jsme byli v roce 2003. V únoru 2007 se nicméně propracováváme na 9. místo první stránky. Učíme se optimalizovat na konkrétnější slovní spojení, která jsou méně vyhledávaná, ale stejně efektivní:

tabulka výsledků k datu 23.5.2007

slovoSeznam pozice2)Google pozice3)
dveře Barausse1.1.
dveře Lija1.1.
dveře Sapeli interiérové7.6.
1) Flash prezentace mohou být ovšem velmi efektní a efektivní tam, kde jde o skutečnou vizuální prezentaci, např. v produktových microsites.
2) kliknutím na pořadové číslo zjistíte aktuální pozici na Seznamu
3) kliknutím na pořadové číslo zjistíte aktuální pozici na Google
blog/osm-let-stranek-dvere.com.txt · Poslední úprava: 23.05.07 05:55 autor: sim

tagy

vybrané reference

screenshothags200.jpg


Nakladatelství Garamond


internetový obchod YinYang.cz

Česká Platónská společnost

produktové stránky mýdla z Provence

kompletní reference


Recent changes RSS feed
copyright © studioIQ.cz 2007