tisknem krásné knihy od jednoho kusu

rozšiřujeme naše služby o nabídku malonákladového digitálního tisku jako logického doplnění naší nabídky zpracování DTP a eKnih.

→ vice...

novinka v naší nabídce - distribuce čteček elektronických knih

Během týdne naleznete na stránkách Knižních novinkách nabídku elektronických čteček.

Objednejte si u nás čtečku naplněnou Vašimi oblíbenými knihami...

→ vice...

ePub místo PDF aneb konec guttenbergovy matrice

Celá ta léta, co se knihy vyrábějí na počítači investujeme maximum úsilí do toho, abychom vytvořili typografický obrazec, ale nikoli databázi. Formát PDF pouze digitálně reprodukuje artefakt stránky tištěné knihy a je jen pokračovaním vývoje původně fotosázecího jazyka PostScript vyvinutého firmou Adobe roku 1985.

V záplavě minoritních formátů elektronických knih se proto stále PDF užívá a bude nás dlouho provázet, dokud všechny zdrojové texty knih nezkonvertujeme do ePubu. Ten ePub není nic nového, je to jen HTML stránka s obrázky zabalená do jednoho komprimovaného souboru. Firma Sony vyvíjela vlastní formát elektronických knih, ale přijala ePub. Apple podporuje ePub od počátku a komunitní uživatelé také.

Vzniká platónský objekt e-kniha. Po desetiletích predikcí a snění se koncept náhrady klasické knihy přirozeně vyřešil přijetím existujícího XHTML standardu.

→ vice...

video na váš web

Rozšiřujeme naši nabídku multimediálních služeb o umístění videa. Na běžném hostingu můžete mít statické flv video, pokud si objednáte virtuální linux s vlastní IP adresou, můžeme nainstalovat vlastní flash streaming server. Ten vám na rozdíl od služeb zdarma, jako je http://youtube.com umožní umístit na svoje stránky video neomezeně dlouhé a v několika rozlišeních. Adobe Flash Media Streaming Server, který je do 4 uživatelů zdarma, licence pro neomezený počet uživatelů stojí 995 USD.

Ukázka statického videa - prezentace dětských hřišť. Firma Hags Praha s.r.o. distribuuje dětská hřiště švédské firmy Hags. Zde jsou neupravená reklamní videa Hags převedená do SWF.

→ vice...

· 06.04.10 01:04 · Šimon Formánek

obnovení inkvizice ve francii

Ve Francii schválii zákon, telekomuniační úřad, který bude odpojovat neposlušné uživatele od internetu. Tady je můj názor publikovaný na MF dnes.

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=113&r=nazorya&c=1190915

→ vice...

co ovlivňuje algoritmus hodnocení stránek na Google

Na serveru http://interval.cz vyšel obsáhlý článek, ve kterém se autor dotazoval 37 SEO specialistů na důležotost různých aspektů při optimalizaci stránek.

META Title je mooc důležitý... Validita stránek podle W3C nehraje žádnou roli (jak jsem si ostatně myslel, projeďte si validátoerem stránku google.cz: Result: 57 Errors, 13 warning(s))

Google Search Engine Ranking Factors V2

→ vice...

reklamní portálek je lepší investice než reklama

Tedy, pokud máte o čem psát a uvědomujete si význam zpětných odkazů ve vyhledávačích...

→ vice...

tuning open source aplikací

Takže vy můžete vytunit Trabanta tak, že je z něj Mercedes?

Ano, ve virtuálním světě software je toto možné.

→ vice...

efekt sněhové koule

Popularita stránky ve vyhledávačích funguje jako sněhové koule. Pokud máte dost času, investujte do toho, aby si vás lidé našli sami ve vyhledávačích. Pokud potřebujete okamžitý efekt, kupte si PPC reklamu.

→ vice...

k otázce exkluzivity v oblasti SEO služeb

David Špinar se v článku Je možné poskytovat SEO/SEM konzultace bez zákazu konkurence? zamýšlí nad etickými a praktickými aspekty práce pro více firem v daném odvětví. Je exkluzivita luxus za příplatek pro velkého klienta, nebo etický princip, který nesmí konzultant porušit? Neodpustil jsem si následující komentář.

→ vice...

osm let stránek dvere.com

Dvere.com jsou nejstarší webová prezentace, kterou průběžně spravujeme.Historie tří postupných verzí stránek je v mnohém ilustrativní: ukazuje vývoj pojetí webdesignu, včetně jeho slepých uliček.

→ vice...

internetový obchod nakladatelství Oikoymenh: recept na zvýšení obratu o 700%

Ingredience: Kvalitní obsah, optimalizace pro vyhledávače, rychlé načítání stránek, konzervativní design, chytré filtry a podpora prodeje.

V průběhu 4 měsíců od okamžiku, kdy jsme provedli redesign webu nakladatelství Oikoymenh, zaznamenal internetový obchod nárůst obratu o 700 procent.

→ vice...

bankovní lupiči postmoderního věku kradou z domova

(Vyšlo v MF Dnes 29.08.2006)

Adrenalinové přepadávání dostavníků s hotovými penězi někteří lupiči mění za pohodlnější způsob: namísto fyzicky náročného, rizikového a někdy neefektivního vykradení auta s balíky peněz se postmoderní bankovní lupič raději učí programovat. Peníze si stahuje z internetových účtů třeba ze svého počítače doma v obývacím pokoji.

→ vice...

řídíme se zdravým rozumem

Preferujeme Open source software, někdy je však komerční sofware prostě lepší. Mnozí vývojáři webových aplikací podléhají ideologické zaslepenosti nebo formalismu, což poškozuje uživatele. Hrůza: Google nerespektuje standardy W3C. Je to náš vzor.

→ vice...

internet opatrnost se vyplatí

(Vyšlo v MF DNES 16. 5. 2006)

Šimon Formánek, spolumajitel firmy Studioiq, která se zabývá mimo jiné poradenstvím v oblasti hackingu, míní, že internetové bankovní účty na heslo “jsou pro děti”. Naopak za nejlépe zabezpečený považuje účet eBanky s elektronickým klíčem. (Z redakčního úvodu Kláry Mandausové)

→ vice...

optimalizace pro vyhledávače funguje!

Prezentace našich klientů se umisťují na první stránce Google a Seznamu na klíčová slova, která označují jejich služby nebo výrobky a to i v případě silně konkurenčních výrazů. Např. na výraz “tiskárna” se stránky našeho klienta dostaly do první desítky na Google v konkurenci cca 2.000.000 výskytů.

→ vice...

blog.txt · Poslední úprava: 18.05.07 01:10 autor: sim

tagy

vybrané reference

screenshothags200.jpg


Nakladatelství Garamond


internetový obchod YinYang.cz

Česká Platónská společnost

produktové stránky mýdla z Provence

kompletní reference


Recent changes RSS feed
copyright © studioIQ.cz 2007